Dlaczego rekomendowane jest spożywanie migdałów blanszowanych?

Dlaczego rekomendowane jest spożywanie migdałów blanszowanych?

Warto mieć świadomość, że migdały blanszowane znane są z bardzo dużej liczby wartości odżywczych. Wspomniany produkt jest sprawdzonym sposobem na zgagę w trakcie ciąży czy mdłości. Wspomniany rodzaj migdałów rekomendowany jest przede wszystkim osobom, które się odchudzają. Produkt jest bowiem w stanie zapobiec ewentualnym napadom głodu. Nie można również zapomnieć, że produkt łagodzi stres i koi nerwy. Dlaczego warto zdecydować się do dodanie migdałów blanszowanych do swojej codziennej diety?

Migdały zmniejszają ryzyko rozwoju chorób serca

Naukowcy przeprowadzili badanie na młodych mężczyznach zmagających się z nadciśnieniem i otyłością. Ich zadaniem było spożywanie codziennie przez miesiąc 50 g migdałów. Godny uwagi jest fakt, że odnotowano u nich podwyższenie poziomu witaminy E we krwi oraz obniżenie wartości ciśnienia tętniczego. Ponadto poprawie uległo krążenie. Jest to oczywiście spowodowane znajdującym się w omawianym produkcie niezwykle dobroczynnym substancjom, do których koniecznie trzeba zaliczyć błonnik, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E oraz flawonoidy.

Migdały blanszowane, a cukrzyca

Omawiane migdały blanszowane wpływają na zdecydowaną poprawę poziomu odpowiedzi na insulinę. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że oddziałują na obniżenie złego poziomu cholesterolu. Umożliwiają tym samym na zredukowanie ewentualnego rozwoju cukrzycy typu 2.

Czy migdały blanszowane będą świetnym sposobem na mdłości w ciąży?

Rekomendowane jest, by migdały blanszowane znajdowały się w codziennej diecie każdej przyszłej mamy. Jest to spowodowane nie tylko i wyłącznie zawartością kwasu foliowego, który jak wiadomo będzie konieczny do prawidłowego rozwoju dziecka. Omawiane migdały są również doskonałym rozwiązaniem na nudności w trakcie ciąży. Jak wiadomo występują one przeważnie w drugim, a także trzecim trymestrze zgagi.

Migdały blanszowane a odchudzanie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że migdały blanszowane dostarczają organizmowi bardzo dużą liczbę kalorii, jednak zdecydowanie sprzyjają odchudzaniu. Ponadto niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe nie tylko będą regulowały metabolizm, ale również zapobiegały ewentualnemu gromadzeniu się zbędnej tkanki tłuszczowej. Jak zostało już wspomniane wcześniej omawiany produkt zawiera w swoim składzie stosunkowo duże ilości błonnika, który jest w stanie wypełnić żołądek, a także dać uczucie sytości. Nie można zapomnieć, że migdały dadzą spodziewany rezultat dopiero wtedy, gdy będą spożywane z umiarem. Rekomendowane jest jedzenie garści orzechów kilka razy w tygodniu.

Jedzenie autorstwa azerbaijan_stockers - pl.freepik.com
© 2020 Migdały a odchudzanie · Crumbs Theme by WPCrumbs